گزارش ها

پلاسکو درآتش؛ نقد رویکردهای بازسازی پلاسکو

کارگاه نقد راهبردی با موضوع “پلاسکو در آتش؛ نقد رویکردهای بازسازی پلاسکو”، روز سه شنبه ۲۵ دی ماه ۱۳۹۷ در گالری نظرگاه برگزار شد.

جزئیات

بازآفرینی شهری؛ از رویا تا واقعیت

نشست “بازآفرینی شهری؛ از رویا تا واقعیت” به منظور بررسی روند نوسازی و بهسازی بافت‌های فرسوده با سخنرانی سید امیر منصوری، شریف مطوف و علی خانی، ۱۸ دی‌ماه در گالری نظرگاه برگزار شد.

جزئیات

نقش برنامه ریزی شهری در آلودگی هوای تهران

در این نشست، نقش طرح جامع و طرح تفصیلی به عنوان اصلی‌ترین سند توسعه شهر و طرح‌های مکملی که در حوزه برنامه‌ریزی شهری تهیه شده است در کاهش آلودگی هوای تهران مورد بررسی قرار گرفت.

جزئیات

رونمایی کتاب “رویکرد منظرین در طراحی شهر”

نشست رونمایی”کتاب رویکرد منظرین در طراحی شهر” تالیف دکتر سیدامیر منصوری، دکتر احمد علی فرزین و همکار اصلی، مهندس محمد جمشیدیان با سخنرانی محمد رضا پورجعفر مدرس دانشگاه تربیت مدرس و عبدالهادی دانشپور مدرس دانشگاه علم و صنعت برگزار شد.

جزئیات

گردشگری و اسطوره؛ تاریخ، تفسیر و منظر

نشست گردشگری و اسطوره؛ تاریخ، تفسیر و منظر با سخنرانی دکتر محمد کلهر، دکتر علی نکویی و دکتر سعید شفیعا در ۳ دی ماه ۹۷ در گالری نظرگاه برگزار شد.

جزئیات

محله؛ آخرین پشتیبان

نشست تخصصی “محله، آخرین پشتیبان” با تمرکز بر ناکارآمدی نهادهای رسمی در حمایت از حقوق اجتماع و طرح توسعه دانشگاه الزهرا، ۲۰ آذرماه ۱۳۹۷ در گالری نظرگاه برگزار شد.

جزئیات

نقد رویکرد مدیریت شهری به تعریف پروژه‌های بارآفرینی محور شهری

نشست نقد رویکرد مدیریت شهری به تعریف پروژه‌های بازآفرینی محور شهری با محوریت مسابقه طراحی فضای فوقانی راه آهن تهران – تبریز در گالری نظرگاه برگزار شد.

جزئیات

رونمایی کتاب “سه‌گانه منظر ایرانی”

کتاب سه گانۀ منظر ایرانی تألیف سیدامیر منصوری و شهره جوادی است با همکاری  سمانه رحمدل و فرنوش مخلص در گالری نظرگاه رونمایی شد.

جزئیات

ابعاد هویتی – واژگانی نقش به عنوان مولفه ای معنوی – نمادین در خلق نقوش ایرانی – اسلامی

نشست ابعاد هویتی – واژگانی نقش به عنوان مولفه ای معنوی – نمادین در خلق نقوش ایرانی – اسلامی با سخنرانی دکتر منصور مهرنگار در تاریخ ۵ آذر ماه ۹۷ در گالری نظرگاه برگزار شد.

جزئیات

شهرک اکباتان نماد منظره پردازی مدرن در تهران

نشست “شهرک اکباتان نماد منظره‌پردازی مدرن در ایران” ۲۹ آبان ۱۳۹۷ در گالری نظرگاه برگزار شد که برخی ناگفته‌های مرتبط با شهرک اکباتان در آن مطرح شد.

جزئیات